Sobota 7/1/2006

Portál antifa.net hacknut

www.antifa.czMezinárodní antifašistický portál www.antifa.net, který již několik let zdarma poskytuje webový prostor především pro evropské antifašistické skupiny a organizace, byl podle informací neonacistů z Národního odporu hacknut jejich soukmenovci z Ruska. Mělo jít o reakci za vyřazení jednoho ruského neonacistického webu, ale objevily se zprávy i o tom, že se jednalo o pomstu za hacknutí významného neonacistického webu www.volkermord.com. Tato informace je bohužel pravdivá. Je to ovšem takový úspěch, jak ho prezentuje Národní odpor, který uvádí, že hackeři zavirovali celý server a zničili veškeré data? Pravděpodobně nikoli. Došlo nejspíš ke změně pouze úvodní stránky a dosud daty nenaplněné struktury stránek. Co nás vede k takovému tvrzení? Několik desítek hostujících stránek, mezi nimiž jsou například i stránky Antifašistické akce Bratislava (blava.antifa.net), totiž zůstaly nepoškozeny a nadále fungují, což naprosto neodpovídá tvrzení, že došlo k „zavirování celého serveru a zničení dat na harddisku“. Od kamarádů z Antifa.net nebo skupin, která na Antifa.net hostují také nemáme žádné informace o vážnějších potížích.

Vzhledem k tomu, že samotné internetové stránky projektu Antifa.net byly tvořeny na platformě GNU (obecně veřejná licence) jako Open source redakční systém Mambo a byly ve stádiu vývoje, jistě nebude problém je za čas obnovit. Na portálu Antifa.net v minulosti hostovaly také stránky české Antifašistické akce.

Odporáři se také zmiňují o úspěšném hackerském útoku na internetový obchod Antifašistické levice Berlín (bývalá AFA Berlín). Už jim ale uniklo, že německé neonacistické a ultrapravičácké (NPD) stránky jsou atakovány antifa hackery po celý rok. Přehled úspěšných hackerských antifa akcí v Německu za rok 2005 obsahuje několik desítek záznamů o úspěšných hacknutích neonacistických stránek.

Z domácího prostředí můžeme vzpomenout i nedávné zrušení internetových stránek slovenské Blood and Honour. Slušností je také připomenout, že i české neonacistické weby, narozdíl od těch antifašistických či anarchistických, měly v minulosti nemalé problémy s hackingem.

Malé připomenutí:

Česká sekce NSEC - Nacionálně socialistické vzdělávací centrum

Jeden z internetových projektů Národního odporu – Aryan Intelligence

Všemi prostředky proti fašismu a neonacismu!

All nazi/s webs down!