Nezapomeneme

Vzpomínka na Honzu

Úno 25

Vzpomínkové akce na Honzu v Čechách a na Slovensku

Rubrika Domácí ohlasy

Informace z některých vzpomínkových akcí na Jana Kučeru. Honzovu smrt si připomínají antifašisté a antifašistky z celé České republiky, ale i zahraničí různými způsoby.

20. ledna v Příbrami vyhasl život mladého antifašisty Jana Kučery, který při potyčce s neonacistou utržil dvě bodné rány, jimž druhý den bohužel podlehl. Tato tragická událost zatřásla antifašisty nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

V pátek 25. ledna se uskutečnil Honzův pohřeb přímo v Příbrami. Atmosféra před pohřbem byla podle medií údajně napjatá, ale celý obřad i smuteční průvod proběhl klidně a důstojně. Celé akce se zúčastnilo okolo 400 lidí.

Pohřeb Jana Kučery

V neděli 27. ledna proběhla vzpomínková akce v moravských Otrokovicích. Asi 80 antifašistů a antifašistek se sešlo v místním parku, odkud se vydali pochodem do centra města na Náměstí 3. května. Před památníkem obětem fašismu byl pronesen proslov o tragické události a po držení minuty ticha akce ukončena.

Otrokovice Jan Kučera

Otrokovice Jan Kučera

Na Slovensku proběhli převážně informační akce o tragické události. Antifašisté z Autonomní antifa Bratislava rozlepili letáky informující o Honzově smrti a vyvěsili ve městě několik vzpomínkových transparentů. U pomníku obětem neonacismu na Tyršovom Nábreží, kde byl neonacisty zavražděn Daniel Tupý, uspořádali vzpomínkovou akci.

Bratislava Jan Kučera

Bratislava Jan Kučera

Honzovu smrt si připomínají antifašisté a antifašistky z celé České republiky, ale i zahraničí různými způsoby. Na náš kontaktní mail chodí mnoho soustrastných i povzbuzujících zpráv adresovaných i Janově rodině, všem jeho přátelům a antifašistům z Čech. Se souhlasem rodiny jsme připravili tyto webové stránky, které budou věnovány vzpomínce na Honzu Kučeru.

Informace o tragické události se objevily v publicistickém pořadu Na vlastní oči z 30. ledna 2008.

Nepovoleno komentovat